Українські вечорниці

У ранньому дитинстві закладаються основні моральні якості людини, коли її серце відкрите назустріч добру, чесності й справедливості, вона вчиться шанувати, любити, берегти. Саме в цей період потрібно зробити все, щоб дитина полюбила звичаї та обряди, що існують в Україні впродовж століть. Одним з найвеселіших був звичай збиратися в одній хаті на вечорниці, влаштовуючи там усілякі забави.

У Нижньосірогозькому дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) № 3 відбулися українські вечорниці, в яких активну участь прийняли діти та батьки. Вихователі Бугровенко С.М. та Дашковська С.М. разом з дітьми підготували цікаві та веселі ігри. Залу прикрашали предмети інтер'єру української світлиці та подвір'я: застелені лави, рушники, ліжко та обов'язковий атрибут української хати - ікона з вишитим рушником. Хлопчики та дівчатка, одягнені в національні костюми, разом з батьками співали українські пісні, танцювали народні танці, розповідали вірші та відгадували загадки, грали на музичних інструментах, розігрували жартівливі та обрядові сценки та в ігровій формі знайомились з вишиванням рушника. Малюків і батьків об'єднала між собою співпраця під час ліплення родиною вареників із тіста. Найсмачніші справжні вареники зі сметаною куштували всі учасники вечорниць. За активну участь кожна родина отримала в подарунок оберіг для дому та смачні гостинці. Гостей віншували духмяним короваєм, який стає символом родинного свята.

Під час українських вечорниць діти поринули в атмосферу загадковості, відчули красу давніх звичаїв. А найголовнішим було те, що малята отримали незрівняне задоволення від такої форми спілкування з батьками, а дорослі, сподіваємось, відчули потребу у необхідності більш тісного спілкування з власними дітьми та їх вихователями. текст тут...

Нижньосірогозький заклад дошкільної освіти (дитячий садок) № 3
Створено за допомогою Webnode